Blog

2019-09-23T00:00+01:00

Budżet mobilności – nowoczesny benefit pozapłacowy

Według raportu Pracuj.pl aż 69% zatrudnionych otrzymuje dziś w swojej firmie przynajmniej jeden benefit pracowniczy. W grupie osób od 18 do 29 roku życia aż 43% deklaruje zapotrzebowanie na bonusy pozapłacowe. W pierwszej trójce najpopularniejszych motywatorów znajdują się od lat opieka medyczna (43%), karta sportowa (39%) oraz dofinansowanie do szkoleń (25%).

Raport opublikowany przez Pracuj.pl pt. „Benefity– czyli co motywuje pracowników?” odnotowuje jednak, że zmieniają się oczekiwana młodego pokolenia Polaków, co do systemów motywacyjnych. Dofinansowania dojazdów do pracy oczekuje aż 20% pracowników, ale jedynie 7% pracodawców oferuje taki benefit. Wynosząca aż 13 punktów procentowych luka w oczekiwaniach zatrudnionych a faktycznie oferowanych benefitach, to efekt m.in. dotychczasowego braku ciekawej oferty w tym zakresie. Abonament przejazdowy Vooom jest skonstruowany podobnie jak karta pracownicza popularnych sieci siłowni i działa na terenie całego miasta, a więc wszędzie tam, gdzie dostępne są współdzielone środki transportu. Dzięki rozwojowi technologii MaaS pracownik ma dostęp do wciąż rosnącej floty pojazdów współdzielonych, a pracodawca oszczędza, zastępując samochody służbowe (średni koszt ok. 2000 zł miesięcznie) kilkadziesiąt razy tańszą i dostępną w ramach budżetu mobilności Vooom flotą „na minuty”.

Nowa funkcjonalność Vooom umożliwia pracodawcy wykupienie benefitu pracowniczego w trzech prostych krokach: rejestracja kont na platformie Vooom, wpłata abonamentu i udzielenie dostępu pracownikom. Pracodawca przy rejestracji ponosi jednorazową opłatę za aktywację usługi, co miesiąc ładuje konto, żeby na bieżąco były na nim środku i jego pracownicy już mogą ruszać w miasto.

Autor: Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom

Ostatnie wpisy