Blog

2020-06-19T08:00+02:00

Wyznacz najlepsze trasy przez miasto. Vooom pokaże jak dojechać do celu pojazdami na minuty i komunikacją miejską

W najnowszej aktualizacji aplikacji Vooom umożliwiliśmy Wam zaplanowanie podróży po mieście na wiele sposobów i różnymi środkami komunikacji, tak abyście mogli dotrzeć do celu w najszybszy i najbardziej dopasowany do preferencji podróżnego sposób. Co ważne, możliwe jest zaplanowanie trasy z przesiadkami, np. z hulajnogi do autobusu, carsharingu, czy na skuter.

Pan Andrzej mieszka w jednej z dzielnic na obrzeżach stolicy. Codziennie dojeżdża do pracy w centrum Warszawy. Poranna podróż własnym autem zabierała mu dotychczas nawet godzinę w jedną stronę. Składały się na to nie tylko czas dojazdu, ale również stanie w korkach, a potem poszukiwanie miejsca do zaparkowania. Wszystko zmieniło się na lepsze od kiedy jego firma zaproponowała mu Budżet Mobilności. Teraz przed wyjściem do pracy uruchamia aplikację Vooom, która wyznacza mu najbardziej optymalną trasę do biura. Następnie wynajmuje auto lub skuter na minuty, zaparkowane w pobliżu jego domu. Dojeżdża nim do stacji i przesiada się do metra. Na stacji końcowej przesiada się na wynajętą przez Vooom hulajnogę, aby za kilka minut zaparkować ją tuż pod drzwiami swojego biura.

Teraz podróż do pracy zajmuje panu Andrzejowi dwa razy mniej czasu. Co więcej, w aplikacji Vooom, może ją zaplanować co do minuty, łącznie z miejscami przesiadek, a także opłacić swoje przejazdy.

- Z Vooom korzysta się podobnie jak z Google Maps, czy aplikacji JakDojadę, czy nawigacji samochodowych. Na mapie Vooom wystarczy podać miejsce wyjazdu oraz miejsce docelowe, a zaawansowany algorytm sam zaproponuje najbardziej optymalną drogę dojazdu, łącznie z przesiadkami do dostępnych przy trasie środków transportu - carsharingu, hulajnóg, skuterów oraz komunikacji miejskiej - wyjaśnia działanie narzędzia Włodzimierz Łoziński, prezes Vooom.

Dzięki integracji na jednej mapie komunikacji miejskiej z flotą prywatnych wypożyczalni pojazdów na minuty użytkownik widzi najbliższej znajdujący się pojazd i może połączyć przejazd tramwajem czy autobusem z transportem współdzielonym. W aplikacji można również zarezerwować i wypożyczyć pojazdy na zaplanowaną wcześniej podróż, co znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces.

Planer podróży Vooom dostępny jest nie tylko w aplikacji mobilnej, ale również przez przeglądarkę na stronie Vooom - Pokaż dojazd. Jest to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające łączyć różne środki transportu i wyznaczać trasy przejazdów w 12 miastach w Polsce. Vooom prowadzi dalsze prace nad jego rozbudową. W ciągu najbliższych 18 miesięcy w aplikacji będą pojawią się kolejne udogodnienia dla podróżujących. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz realizowany przez Vooom w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Szybka Ścieżka.

Zobacz jak wyznaczyć trasę w Vooom:

infografika przez miasto

Ostatnie wpisy