Blog

2019-11-21T00:30+01:00

Jak wynająć pojazd przez Voooom

Wynajmowanie pojazdów przez Vooom to najbardziej pożądana przez użytkowników funkcja naszej aplikacji. Cieszymy się, że chcesz z niej skorzystać. Poniżej instrukcja krok po kroku.

Otwórz aplikację Vooom, a następnie wybierz na mapie interesujący Cię pojazd. Warto wiedzieć, że Vooom umożliwia przeszukiwanie mapy i wybór pojazdu zgodnego z Twoimi preferencjami. W tym celu przesuń dolny szary pasek do góry i skorzystaj z filtrów pojazdów, np. według typu pojazdu, operatora, napędy czy skrzyni biegów:

2-filtry-vooom

Po wybraniu pojazdu zobaczysz jego szczegółowe dane, takie jak jego marka, numer rejestracyjny, rodzaj napędu, nazwa operatora, odległość pojazdu od Ciebie, cenę wynajmu, czy zasięg:

8-rezerwacja-pojazdu-vooom

Tapnij "Rezerwuj" a nasza aplikacja zarezerwuje dla Ciebie wybrany pojazd i odsłoni kolejny ekran z przyciskiem “Zacznij przejazd”:

Uwaga! Jeśli jest to pojazd operatora, który nie został przez Ciebie jeszcze dodany w ustawieniach, to w tym momencie Vooom otworzy aplikację operatora, którą masz na telefonie, albo skieruje Cię do strony tej aplikacji w sklepie App Store lub Google Play. (Zobacz jak podłączyć konto u operatora pojazdu do Vooom)

9-wynajem-pojazdu-vooom

Korzystając z mapy udaj się do pojazdu. Na mapie Vooom masz podaną odległość jaką masz do pokonania.. Po dotarciu na miejsce tapnij w Vooom przycisk “Zacznij przejazd” (dotyczy pojazdów wynajmowanych przez Vooom).

Uwaga! W przypadku niektórych pojazdów może uruchomić się skaner QR kodu. W takiej sytuacji należy zeskanować odpowiedni kod na pojeździe aby go odblokować.

10-skanowanie-QRkodu-vooom

Możesz teraz rozpocząć jazdę. Miłej podróży!

Kiedy już dotrzesz na miejsce w celu zakończenia przejazdu wystarczy kliknąć w aplikacji Voom przycisk “Zakończ przejazd”:

11-zakoncz-wynajem-vooom

Gotowe! Mamy nadzieję, że wszystko poszło bez problemu.

Jeśli wydarzy się cokolwiek niespodziewanego zawsze możesz otworzyć natywną aplikację operatora i tam zakończyć przejazd. W razie problemów będziemy wdzięczni za powiadomienie nas tak szybko jak to możliwe pisząc pod adres support@vooom.pl. Dzięki temu będziemy mogli Ci pomóc i ulepszyć działanie aplikacji.

Ostatnie wpisy