Blog

2020-05-26T08:00+02:00

Jak zoptymalizować koszty przejazdów służbowych w firmie – zaproszenie na webinar

Przyrośnięte do parkingów pojazdy służbowe nie przynoszą zysków, ani oszczędności. To efekt uboczny zdalnej pracy, która może na stałe zagościć w wielu firmach. Pracownicy korzystający z transportu zbiorowego już nie tak chętnie przekraczają próg autobusu, metra lub tramwaju. Tymczasem istnieją w przestrzeni miejskiej rozwiązania, które można łatwo i tanio wdrożyć w polityce transportowej większości firm.

Mowa o budżetach na przejazdy transportem współdzielonym, tzw. budżetach mobilności.

Z jednej strony pozwalają na wymierne oszczędności na przejazdach w firmach, a z drugiej zapewniają stały dostęp do różnorodnych form transportu indywidualnego. Docenią to zarówno pracodawcy szukający optymalizacji w utrzymaniu służbowych pojazdów, jak i pracownicy unikający przejazdów transportem zbiorowym, czy próbujący np. złapać taksówkę w godzinach szczytu, pędząc na spotkanie biznesowe. Dla kadry pracowniczej budżet na przejazdy będzie stanowił również atrakcyjny benefit, pozwalający na znaczące oszczędności w budżecie domowym.

Rozwiązanie to można z powodzeniem zastosować jeśli zachodzi potrzeba optymalizacji kosztów floty samochodowej. Pozwala uniknąć ryzyka związanego z długoterminowymi umowami leasingowymi lub najmu, ich obsługą oraz wszelkimi dodatkowymi kosztami, nie rezygnując jednocześnie z nowoczesnych, wysokiej jakości środków transportu. Budżet mobilności umożliwia zarazem dokładny wgląd w dane dotyczące przejazdów, co pozwala na elastyczne i bardziej precyzyjne planowanie polityki transportowej w firmie. Oszczędności wygenerowane dzięki takim rozwiązaniom mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych rocznie tylko na jednym pojeździe.

O tym jak wykorzystać w firmach wspomniane trendy w mobilności miejskiej, generując oszczędności i zwiększając różnorodność form przejazdu opowiemy podczas kolejnego webinaru, który odbędzie się w piątek 29 maja o godzinie 10.00.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andrzej Popławski, szef innogy go!

Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań.

ZAPISZ SIĘ >>

Ostatnie wpisy