Blog

2020-01-03T09:00+01:00

Miesięcznik Benefit: Budżet mobilności prosto od pracodawcy

"Powszechnie stosowane systemy motywacyjne nie uwzględniają potrzeb pracowników związanych z dojazdem do pracy. Tymczasem rozwój technologii mobilnych umożliwia już dziś wykupienie benefitu pracowniczego w trzech prostych krokach" - pisze Włodzimierz Łoziński, prezes Vooom w artykule dla Miesięcznika Benefit, pt. Pakiet mobilności prosto od pracodawcy.

Z usług medycznych korzystamy wszyscy, choć nieczęsto i nieregularnie. Sport uprawiamy od czasu do czasu, a do tego nie wszyscy. Tymczasem niemal każdy w wieku produkcyjnym codziennie dojeżdża do pracy i z powrotem, czy też przemieszcza się mieście za pomocą różnych środków transportu. Tracimy na to mnóstwo czasu, np. przeciętny mieszkaniec Warszawy poświęca codziennie na dojazdy do pracy ponad 40 minut, a według raportu Savills' What Workers Want: Europe 2019 około 40% Polaków - ponad 30 minut.

raport-commute-work

Co istotne codziennie przejazdy to również koszt, który ponosimy z własnej kieszeni. Gdyby tak wykorzystać ten fakt do wdrożenia innowacyjnego benefitu pozapłacowego? Czy finansowe odciążenie pracowników w przypadku dojazdów do pracy stanowiłoby dla nich atrakcyjny motywator? Jak wynika z najnowszych badań niezalażnych portali Pracuj.pl i Aplikuj.pl coraz więcej zatrudnionych właśnie tego oczekuje.

wykres-najbardziej-atracyjne-benefity-aplikuj

wykres-benefity-oczami-pracownika-pracodawcy-pracujpl

Jednakże w erze zatłoczonych miast, w których problemem jest nie tylko brak miejsc parkingowych, ale również coraz poważniejsze zanieczyszczenie powietrza z powodu emisji samochodowych spalin, rozwiązaniem nie jest wcale finansowanie przejazdów prywatnymi pojazdami. Miasta oraz pracodawcy, którzy - jak przekonuje w swoim artykule prezes Vooom - tak naprawdę mają sprawczą moc, powinny wykorzystać najnowsze megatrendy aby zmienić przyzwyczajenia, a także ograniczyć nadmiar samochodów na drogach.

Jest to możliwe tu i teraz, w kilku prostych krokach, dzięki rozwojowi nowych technologii i nowatorskich usług, takich własnie jak Budżet Mobilności Vooom.

Więcej o zmieniających się megatrendach w społeczeństwie, rozwoju transportu współdzielonego, polityce miast wobec mieszkańców oraz wpływie pracodawców na obraz miast przeczytacie w artykule Włodzimierza Łozińskiego, prezesa Vooom, napisanym dla Miesięcznika Benefit, pt. Pakiet mobilności prosto od pracodawcy >>

Ostatnie wpisy