Blog

2020-08-04T09:00+02:00

Pierwszy "Hub Mobilności" w Polsce - w Adgar Plaza na Służewcu w Warszawie

Już wkrótce w największej w kraju biznesowej dzielnicy - na warszawskim Służewcu, uruchomimy pierwszy w Polsce "Hub Mobilności". Będzie to nowoczesna przestrzeń parkingowa dla pojazdów współdzielonych – w 100% bezemisyjnych elektrycznych hulajnóg, skuterów i aut na minuty – wraz z dedykowaną im infrastrukturą ładowania. Projekt realizowany jest we współpracy z Adgar Poland.

Wydzielenie specjalnych obszarów parkingowych przy nieruchomościach to coś więcej niż tylko szansa na uporządkowanie miejskich chodników. W ramach Hubów Mobilności użytkownicy szybko i łatwo odnajdą preferowany środek transportu, a także otrzymają dostęp do specjalnych ładowarek przeznaczonych dla różnego typu pojazdów. Huby Mobilności to także bogatsza oferta transportowa w dobie pandemii - stwarza bowiem wygodną alternatywę dla przemieszczania się w warunkach dystansowania społecznego.

Skontaktuj się w sprawie Hubów Mobilności przy Twojej nieruchomości >>

Rozpowszechnianiem idei ekologicznego, zrównoważonego i współdzielonego transportu w polskich miastach zajmie się powołana w tym roku spółka celowa Huby Mobilności. Większościowym udziałowcem Hubów Mobilności jest Vooom, innowator w dziedzinie miejskiej mobilności i dostawca pierwszej w Polsce cyfrowej usługi mobilności (tzw. MaaS: Mobility-as-a-Service), w którą zainwestował m.in. ING Bank Śląski. Vooom znany jest przede wszystkim z platformy integrującej w jednej aplikacji różne pojazdy sharingowe z transportem publicznym i będącej także uniwersalnym planerem miejskich podróży, łączących różne środki transportu w ramach jednej trasy. Na czele spółki Huby Mobilności stanął Adam Jędrzejewski – założyciel Stowarzyszenia Mobilne Miasto i jeden z pierwszych w Polsce ambasadorów ekonomii współdzielenia w obszarze mobilności miejskiej, promujących pojazdy współdzielone jako alternatywę dla już istniejących rozwiązań transportowych.

- Trudno wymarzyć sobie lepszy start. Nasze premierowe wdrożenie współtworzą platforma mobilnościowa Vooom, zaangażowany w poprawę infrastruktury i transportu biznesowego Służewca inwestor Agdar Poland, wiodący operatorzy usług współdzielonego transportu (m.in. e-hulajnóg, e-skuterów i e-carsharingu) oraz lokalny dostawca energii innogy - tłumaczy Adam Jędrzejewski, prezes Hubów Mobilności i dodaje:

Huby Mobilności to będzie rewolucja w podejściu do podróży po mieście. Po pierwsze, dadzą one pracownikom, klientom i najemcom dostęp do efektywnej i wygodnej mobilności współdzielonej. Po drugie, w ramach jednej umowy i w jednej, atrakcyjnie zaaranżowanej przestrzeni, zagwarantują dostępność pojazdów sharingowych, uzupełniając w ten sposób tradycyjne opcje transportowe.

- Stworzenie Hubów Mobilności to naturalna konsekwencja naszej strategii rozwijania pierwszego polskiego MaaS, czyli zintegrowanej, kompleksowej i dopasowanej do potrzeb różnych grup użytkowników platformy mobilności jako usługi. Pilotażowy Hub Mobilności powstanie na warszawskim Służewcu i od razu będzie widoczny dla użytkowników naszej aplikacji. Potencjał Hubów Mobilności w Polsce to jednak setki lokalizacji w kluczowych punktach największych polskich miast oraz tysiące firm i instytucji, które na nich skorzystają – tłumaczy Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

Pierwszy parking dla pojazdów współdzielonych powstanie w kompleksie Adgar Plaza w Warszawie – nieruchomości biurowo-usługowej przy ul. Postępu 15-17 należącej do Adgar Poland. W negocjacjach związanych z lokalizacją Hubu uczestniczył partner społeczny: Stowarzyszenie Lepszy Służewiec.

hub mobilności baner promo

- Od początku obecności Adgar Poland na Służewcu przykładamy dużą wagę do ciągłego rozwoju i zmiany na lepsze tej dzielnicy, wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno najemców naszych budynków, jak i okolicznych mieszkańców. Skupiając się na komforcie pracy i życia tworzymy potrzebną infrastrukturę także w ramach swoich obiektów. Huby Mobilności znakomicie wpisują się w tę strategię i zdecydowanie pomogą w sprostaniu rosnącym wymaganiom biznesowego Mokotowa. Mamy nadzieję, że zapewnienie alternatywnego, ekologicznego środka komunikacji jaki jest dostępny dzięki hubowi, spotka się z aprobatą najemców i stanie się dla nich ułatwieniem oraz dodatkowo uatrakcyjni kompleks Adgar Plaza. Ponadto ta inicjatywa pozwoli nam przyczynić się do uporządkowania przestrzeni publicznej, z korzyścią dla wszystkich, także środowiska – mówi Artur Filipiuk, Dyrektor Operacyjny Adgar Poland.

Biznes dostrzegł już znaczenie miejskiej mobilności jako istotnej przewagi konkurencyjnej na dynamicznie zmieniającym się rynku nieruchomości. Zgodnie z badaniem „Emerging Trends in Real Estate Europe 2020” sygnowanym przez PwC i Urban Land Institute ponad 80% respondentów dostrzega rosnącą rolę inwestorów „real estate” w dostarczaniu rozwiązań „smart mobility” w miastach, a ponad 90% uważa, że mobilność miejska powinna być integralna częścią każdej nowej inwestycji. Coraz popularniejsze staje się też aktywne zaangażowanie deweloperów i zarządców we współtworzenie nowych sposobów podróżowania, a zwłaszcza w mikromobilność. Premiera Hubów Mobilności odbędzie się jesienią na warszawskim Służewcu, dzielnicy, w której pracuje 100 tys. osób.

Podmioty zainteresowane uruchomieniem Hubu Mobilności w swojej okolicy zapraszamy do kontaktu.

O Vooom

Vooom to aplikacja mobilna, która według firmy Deloitte ma zmienić reguły gry na rynku Mobility-as-a-Service (MaaS). Vooom ułatwia szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery, transport publiczny – na jednej mapie. Vooom oferuje usługi określane jako Mobilność 3.0. Pracownicy mogą nie tylko optymalizować wydatki na transport, ale mogą bezpośrednio z aplikacji wynajmować alternatywne, ekologiczne środki transportu oraz kupić bilet. Dodatkowym atutem jest planner podróży, który wskaże jak dojechać, zaproponuje kilka alternatywnych tras przejazdu różnymi środkami transportu: pojazdami na minuty oraz komunikacją miejską z uwzględnieniem przesiadek, np. z hulajnogi do autobusu, carsharingu czy skutera. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Firma jest laureatem konkursu redakcji „Rzeczpospolitej cyfrowej” za szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2019 roku.

O Adgar

Adgar Poland jest długoterminowym właścicielem nieruchomości biurowych. Firma funkcjonuje na rynku izraelskim, kanadyjskim i belgijskim, w Polsce obecna od 1999 r. Do tej pory Adgar koncentrował się na rynku warszawskim, gdzie posiada bogate portfolio najwyższej klasy budynków biurowych na Mokotowie i Ochocie, m.in. Adgar Park West i Kompleks Adgar Plaza. Od 2018 r. wszystkie obiekty w portfolio podlegają ekologicznej certyfikacji. Adgar Poland pozostaje pionierem w tworzeniu unikatowych rozwiązań w przestrzeni biurowej, przyjaznych najemcom i sprzyjających ich biznesowemu rozwojowi. Firma rozwija własne koncepty, których elastyczna i kreatywna przestrzeń redefiniuje tradycyjny model wynajmu biur i spotyka się z dużym zainteresowaniem najemców. Adgar Poland samodzielnie zarządza własnymi obiektami, przekształcając je w ekologiczne budynki, wyposażając w innowacyjne technologie i stawiając na długofalowe relacje ze swoim najemcami. Celem firmy jest dalszy rozwój poprzez realizację nowych projektów i zakup kolejnych nieruchomości, także w innych dużych miastach kraju.

Ostatnie wpisy