Blog

2020-06-12T10:00+02:00

Rośnie zainteresowanie pojazdami współdzielonymi

Po czasowym spowolnieniu spowodowanym obostrzeniami w okresie największego zagrożenia epidemicznego analitycy Vooom obserwują wzrost zainteresowania usługami współdzielonymi. Już na początku kwietnia wypożyczenia samochodów dostępnych w carsharingu przekroczyły poziom średniej najmu sprzed pandemii. W maju wzrosło również zainteresowanie skuterami i hulajnogami „na minuty”. Powoli rośnie również liczba osób podróżujących komunikacją miejską.

Za sprawą Budżetu Mobilności, pozapłacowego benefitu oferowanego przez Vooom polskie biznesy mogą zaproponować swoim pracownikom bezpieczne dojazdy do pracy oraz przejazdy służbowe po mieście pojazdami współdzielonymi.

- Zarządzanie mobilnością w firmach to już konieczność, szczególnie w czasach, gdy o bezpieczeństwo pracowników zaczyna dbać się nie tylko w miejscu pracy, ale również w czasie dojazdu do niej - zauważa Włodzimierz Łoziński. *- Teraz, przeznaczając część firmowych środków na mobilność firmy mają możliwość elastycznego podejścia do optymalizacji kosztów służbowej floty, jednocześnie dając wszystkim pracownikom możliwość skorzystania z dodatku pracowniczego, redukującego codzienne koszty przejazdów do miejsca zatrudnienia - *dodaje prezes Vooom.

Działający od ponad roku startup Vooom to jedyna polska platforma oferująca w pełni rozwiązanie mobilności jako usługi (Mobility-as-a-Service, w skrócie MaaS). Oznacza to nie tylko zebranie na jednej mapie samochodów, rowerów, hulajnóg i skuterów na minuty z różnych wypożyczalni, taksówek oraz komunikacji miejskiej, ale również ich wypożyczenie z poziomu jednej aplikacji mobilnej. Vooom kieruje swoją platformę nie tylko do prywatnych użytkowników, ale także firm.

Ostatnie wpisy