Blog

2019-09-16T00:00+01:00

Przyciągamy innowacyjność - Triggo wjeżdża do Vooom

Brak miejsc do parkowania oraz korki, a dojechać do pracy jakoś trzeba. Triggo, innowacyjny polski kwadrycykl, potrafi zaradzić problemom przeludnionych aglomeracji. Już na początku 2020 roku Triggo będzie można wynająć w ramach Budżetu Mobilności Vooom!

Liczymy, że pojazdy przyszłości takie jak Triggo, pozwolą jeszcze lepiej zarządzać infrastrukturą miejską, a zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń oddać innym użytkownikom miasta.

Zastanawiacie się pewnie, co wyróżnia Triggo wśród tego typu pojazdów. Jego unikalną cechą jest zmienne rozstawienie kół, dzięki którem pojazd produkowany w podwarszawskich Łomiankach w ciągu kilku sekund przeistoczyć sie z samochodu w motocykl. Pozwala to na parkowanie pojazdem na przestrzeni zbyt ciasnej dla zwykłego auta oraz znacznie sprawniej przemieszczać się po zatłoczonych ulicach.

Zgodnie ze statystykami GUS obecnie w Polsce na 1000 mieszkańców przypada aż 700 samochodów. Większość z nich przez 96% czasu nie jest używana, tylko stoi i zajmuje cenną miejską przestrzeń. Szacuje się, że jeden samochód z carsharingu wypiera nawet do kilkunastu prywatnych aut.

Już niedługo na platformie Vooom ruszą zapisy chętnych na testerów pojazdów Triggo. Zainteresowanych, którzy nie chcą przeoczyć tej okazji, zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera. Formularz do zapisu znajdziecie na dole głównej strony Vooom.

Ostatnie wpisy