O co chodzi z tym budżetem na mobilność

Do czego przyda Ci się apka Vooom oraz Budżet Mobilności

Pracodawca zaproponował Ci nowy benefit. Jak wynika z naszych analiz i testów, będziesz z tego korzystać codziennie. Oszczędzisz dzięki temu pieniądze i czas, będziesz bardziej eko oraz często wprawisz się w dobry humor :)

Spójrz na Julię i jej chłopaka Piotra

Julia ma 25 lat, studiuje i pracuje w dużej firmie medycznej. Piotr to 28-letni manager w obiecująco rozwijającym się startupie. Mieszkają w Warszawie i prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Obydwoje dbają o zdrowie, regularnie chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają, dbają o ekologię. Mają szerokie grono znajomych i często spędzają z nimi wolny czas, aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych, a od czasu do czasu bawiąc się w lokalnych klubach.

Pomimo, że mają kilkunastoletni samochód, to rzadko z niego korzystają. Po podliczeniu wszystkich wydatków na auto z ostatnich dwóch lat stwierdzili, że bardziej opłaca im się je sprzedać i korzystać z innych miejskich środków transportu, których w Warszawie jest bardzo szeroki wachlarz.

Jak nasza para przemieszcza się teraz po wielkim mieście?

Do pracy

nasza para codziennie dojeżdża metrem, tramwajem lub autobusem. Piotr od przystanku ma jeszcze około kilometra do swojego biura, więc dojeżdża ostatni kawałek drogi hulajnogą na minuty. Dzięki temu jest na miejscu szybko, wypoczęty i nie spocony.

Przejazdy służbowe

Julia ma pracę na miejscu, ale Piotr w trakcie pracy często wyjeżdża na miasto na spotkania służbowe. Korzysta w tym celu z taksówek oraz hulajnóg, jeśli nie jest daleko. A jeśli w godzinach szczytu czas oczekiwania na taksówkę jest zbyt duży zawsze ma do dyspozycji w okolicy jakiś carsharing lub skuter.

Po pracy

zwykle nasza para jedzie razem na pobliską siłownię. Docierają tam zwykle na hulajnogach lub miejskich rowerach.

2-3 razy w tygodniu spotykają się ze znajomymi w kafejkach lub klubach, idą do kina, teatru lub na koncert. Nie muszą się spieszyć jadą więc zbiorkomem, rowerem miejskim lub hulajnogą. Jeśli wydarzenie przeciąga się do późna, albo wypili trochę alkoholu to wracają do domu taksówką.

Raz na jakiś czas

Raz w tygodniu robią większe zakupy spożywcze do domu w jednym z supermarketów. Korzystają wtedy z carsharingu, aby wygodnie dotrzeć z ciężkimi torbami do domu.

Raz lub dwa razy w miesiącu na weekend wyjeżdżają poza miasto, do rodziców lub na dalsze wycieczki. Zwykle korzystają wtedy z pociągu lub carpoolingu, a w sytuacji gdy mają dużo bagaży wynajmują carsharing.

Co zyskali dzięki benefitowi Budżet Mobilności Vooom?

Szybkość przemieszczania się po mieście

bo dzięki planerowi trasy w aplikacji Vooom mogą znaleźć i wybrać najdogodniejszy środek transportu. Dzięki różnorodności pojazdów mogą dojechać z punktu A do punktu B niemal pod same drzwi. Kiedy korzystają z taksówek, hulajnóg, rowerów lub skuterów miejskich muszą też tracić czasu na szukanie miejsc parkingowych.

Są jeszcze bardziej EKO

bo korzystając z transportu miejskiego i elektrycznych pojazdów na minuty, zostawiają ponad 60% mniejszy ślad węglowy.

Oszczędność w domym budżecie

nie tylko na wyeliminowaniu kosztów naprawy czy ubezpieczenia własnego auta, ale także dlatego, że co miesiąc część ich przejazdów finansują pracodawcy, którzy zaproponowali im transportowy benefit w postaci Budżetu Mobilności Vooom, a na dodatek nie muszą wydawać pieniędzy na parkowanie!

Przyjemność przemieszczania się po mieście

bo wiatr we włosach, sunąc elektryczną hulajnogą lub skuterem przez świat, daje fajnego kopa dopaminy, a świadomość, że nie trzeba szukać i płacić za miejsce parkingowe daje błogi komfort i odprężenie każdemu kierowcy, który tego kiedykolwiek doświadczył.

Nie pozwól, by umknęła Ci taka okazja

Już dziś zapisz się do benefitu Budżet Mobilności Vooom u swojego pracodawcy!